Zázrivá leží v krásnom prostredí na území dolnej Oravy. Dominantou nad Zázrivou je Veľký a Malý Rozsutec. Územie obce Zázrivá zasahujte do viacerých horských celkov, ako napríklad fatransko-tatranskej oblasti a Stredných Beskýd, Malej Fatry, Kysuckej vrchoviny a Oravskej Magury. Zázrivá patrí okresu Dolný Kubín. Obec sa skladá z 11 dolín: Biela, Plešivá, Dolina, Ráztoky, Grúne, Petrová, Demkovská, Havrania, Kozinská ( chata Potôčik), Končitá a Ústredie.

Dostupnosť

Štátnymi cestami od:

  • Dolného Kubína a Kraľovian
  • Žiliny a Terchovej
  • Oravskej Lesnej (okres Námestovo)

Tipy na turistiku

Oblasť Rozsutcov a Malej Fatry – zo Zázrivej – Bielej po zelenej značke, alebo zo Zázrivej – Petrovej po žltej značke na Medziholie. Potiaľto je trasa vhodná aj pre deti.

Na Osnicu, Stoh – jednoduché túry, na Rozsutce – náročnejšie.  Z centra obce zelená značka smer Javorinka – krásne výhľady na celú Zázrivú – vhodné aj pre deti. Z centra obce červená značka smer Minčol – túra lesom vhodná aj pre deti.

V Zázrivej a okolí možnosť cyklotúry – sledujte značky.

Tipy na lyžovačku

Priamo v Zázrivej – Havranie – Ski centrum Kozinec. V blízkosti Zázrivej niekoľko lyžiarskych stredísk – Vrátna dolina, Kubínska Hoľa…

Niekoľko tipov na zaujímavé výlety v okolí môžete nájsť aj na našej stránke.

V priebehu roka sa koná v Zázrivej niekoľko kultúrno-spoločenských podujatí. Najväčším podujatím sú Zázrivské dni na konci júla – kultúrny program, rôzne súťaže ako napríklad výroba korbáčikov.